HAGYOMÁNYŐRZŐ SZOLGÁLAT
Egy település életében a kulturális emlékezet fenntartásának fundamentális ereje
van. Ilyenkor nemcsak a történelem
konkrét eseményei fontosak, hanem annak az üzenete, hiszen a lakosság
részévé válik a mögöttes jelentés tartalom, mely felelősen nemzedékről nemzedékre
öröklődik át. Az emlékezés leginkább
ünnepek formájában jelenik meg életünkben.
Az emlékezésnek megvannak
a formai, tárgyiasult eszközei, sajátos hordozói: Magyarország himnusza, a Szózat, a történelmi zászlók, hazánk lobogója.
Közös nemzeti emlékeink megtestesítésének egyik eszköze a hagyományőrző koszorúzások megvalósítása. A honvédsuli korszak szerinti hagyományőrző állományának tagjai állami és nemzeti ünnepeinken, katonai tiszteletadással megrendezett hivatalos események során megjelenésükkel az emlékezés élő eszközeként, az ország múltjának felidézésében vesznek részt kulturális és katonai örökségünk, nemzeti jelképeink megjelenésében, hiszen kiemelt szerepük miatt a legtöbb szempár rájuk szegeződik.
Megelevenítjük a bakáinkat, az arcukat, a kiállásukat, a tiszta tekintetüket, a lüktető szívüket mely a hazáért halt. Olyan ez a szolgálat akár a festőművész komponálása a vásznon. A valóságban oda festjük, kiszínezzük, megalkotjuk a rideg-hideg emlékművek kövébe vésett, hús-vér nevek mögött rejlő szerető embert és a hazáért harcoló katonát!
A protokoll a jó modor mindemellett a jó ízlés tudományán felül, önmagában igazgatási szakterület is. Az államfők, vezető politikusok, közigazgatási tisztségviselők, egyházi méltóságok közötti kapcsolatok különböző módozatai. Ismerete azok számára elengedhetetlen, akik az állami, közigazgatási, politikai, egyházi vagy egyéb intézményközi kapcsolatokkal foglalkoznak, avval kapcsolatba kerülnek. Szabályainak nem ismerése, be nem tartása súlyos következményekkel járhat legyen az esztétikai, erkölcsi, etikai vonatkozású. Betartása kötelező, sőt elkerülhetetlen, szabályai kötöttek. A protokoll szabályainak szakszerű alkalmazása hozzájárul a magyar közszolgálat, valamint a közigazgatás színvonalának emeléséhez.
A Kormány 1137/2010. (VII. 1.) Korm. határozata a nemzeti ünnepek, valamint a kiemelkedő fontosságú rendezvények előkészítésének és lebonyolításának rendjéről:
https://njt.hu/jogszabaly/2010-1137-30-22
AJÁNLATUNK